Cold Waves by Porsche – wyjątkowe zawody surfingowe w Polsce.

Jeżeli wydawało się Wam, że w Polsce nie da się pływać na desce surfingowej to zdjęcia, które mam dla Was, powinny naprostować to wrażenie.

Porsche Taycan na plaży we Władysławowie podczas zawodów Cold Waves by Porsche.

Przy okazji zobaczcie jak wygląda projekt Porsche Taycan w wersji 360° przygotowany przez Little Planet (Peter Van den Wyngaert).

Temperatura wody miała tego dnia 2°C, powietrza 3°C, do tego 14 węzłów z kierunku zachodniego skutkowało zdecydowanie niższą odczuwalną temperaturą. Mieliśmy za to trochę słońca, które nieco grzało zmarznięte stopy i dłonie. Ostatnią rzeczą o jakiej byś pomyślał to wchodzenie do morza. Pianki neoprenowe w wersji 6mm z kapturem, dobre rękawice i buty pomagają sprostać wyzwaniu, ale 30 min wydaje się maksymalną sesją. Tu z pomocą przychodziły wanny z ciepłą wodą, gdzie zawodnicy mogli się ogrzać przed wejściem do Bałtyku lub po swoim heacie.

Porsche sprawiło wszystkim zebranym tego we Władysławowie niemałą radość realizując Cold Waves by Porsche. Oto niszowy sport, który jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie nie istniał w świadomości polskich 'surferów’, za sprawą grupki entuzjastów pomału przebija się do ciut szerszego grona dzięki znanej marce aut luksusowych.

Iker Trigueros podczas zawodów Cold Waves by Porsche GIF
Iker Trigueros 3 miejsce

Termin zawodów był uzależniony od prognozy pogody, więc zarówno organizatorzy jak i zawodnicy (dokładnie 23 mężczyzn i 12 kobiet) dostali potwierdzenie zawodów w piątek 3 marca, a już w niedzielę rano startowali w swoich heat’ach. 24 osoby spośród wszystkich 35 startujących musiało dotrzeć do Władysławowa z innych krajów, często z daleka. Wyzwanie logistyczne i organizacyjne nie małe, a jednak udało się wyśmienicie.

Latarnia na wejściu do portu we Władysławowie
Latarnia portowa we Władysławowie, marzec 2023

Pomysł organizacji zawodów pojawił się w agencji DDB, która obsługuje Porsche od 2017 roku i na tyle skutecznie przedstawili klientowi pomysł zimowych zawodów surfingowych, że mieliśmy genialne wydarzenie, na którym nie było oszczędzania. Odpowiadali za kreację i tzw. big idea tego wydarzenia. Oczywiście to nie agencja wymyśla projekt, tylko ludzie, więc tu brawa należą się Michałowi Dulińskiemu i wszystkim, którzy w DDB uwierzyli w ten projekt i postanowili przedstawić go klientowi.
Za event odpowiedzialny był Walk Events (pozdrawiam moich byłych wspólników z The Next Step).
Czapki z głów za ściągnięcie kultowych przyczep Airstream, w których zawodnicy mieli przebieralnie, DJ swój kącik muzyczny, ekipa gastro wydawkę posiłków i reszta swoje miejsca 'administracyjno-biurowe’. Nie wiedziałem, że mamy ich tyle dostępnych do wynajęcia w naszym kraju.
Polski Związek Surfingu odpowiadał za część sportową wydarzenia, a wyszło to bardzo fajnie – gratulacje!

Myślę, że przyszłoroczna impreza jest już klepnięta, więc do zobaczenia za rok. Oby prognoza była łaskawa i pozwoliła na jeszcze lepszy surf action.

Oliver Hartkopp Cold Waves by Porsche / Władysławowo 5.03.23

Wyniki (poszczególne heaty tutaj):

Open Men

1 Ian Fontaine 11.53 Won by 0.5

2 Gearróid Mcdaid 11.03 Needed 6.01

3 Iker Trigueros 9.97 Needed 6.34

4 Oliver Hartkopp 8.20 Needed 7.03

Open Women

1 Alys Barton 14.84 Won by 9.6

2 Karolina Marczak 5.24

3 Karolina Wolińska 4.97

4 Dominika Hornikova 1.98

Loading…

Link do strony, jeżeli chcesz zobaczyć w wersji full screen >> Cold Waves by Porsche<<

Lista ludzi, o których wiem, że przyłożyli się do tego wydarzenia i których warto w związku z tym obserwować. Mam tutaj na myśli tych, którzy bezpośrednio brali udział w organizacji zawodów,jak i tych, którzy od dłuższego czasu skutecznie promują surfing w Polsce.
Instagram:
Cold Waves by Porsche, Michał Duliński DDB, DDB Warszawa, Krzysztof Jędrzejak – Baltic Surf Scapes, Tadeusz Elwart – Chałupy 6, Michał Fedusio – Surfmaniacs, Karolina Wolińska, Surf Stolica, Jan Sadowski, Gmina Władysławowo, Aleksander i Gustaw Lange.

Zdjęcia w poniższej galerii są skompresowane i zmniejszone do 1920px co obniża ich jakość, jeżeli chcesz zobaczyć je w lepszej (nie pełnej) wersji zapraszam tutaj.