1. Michał Zera  / 2.Stanisław Mickiewicz / 3.Tomasz Szawkowski / 4.Emilia Chomka – Bez nich na jeziorze Czos nie byłoby tylu żagli! Dziękujemy!

Optimist, 420 i Bic Techno (4.0 i 6.0) - takie klasy gościły na moim przydomowym akwenie.

Jezioro Czos znowu załopotało żaglami i pogoda ostatniego weekendu września dopisała znakomicie. Było wietrznie i słonecznie.
Ledwo zdążyłem na te zawody z wyjazdu surfingowego, z którego do Mrągowa dotarłem o 4:00 rano, a po 11:00 siedziałem już na pontonie z Michałem Zerą – dzięki Zerek! wracamy do zawodów…

Poprawna nazwa tych regat to Mistrzostwa Mrągowskiego Ośrodka Sportowego Baza, ale wszyscy wiemy, że to Mistrzostwa Bazy Mrągowo.

Dla startujących w klasie 420 regaty stanowią finał Pucharu Polski. Czyli pojawili się najlepsi, którzy walczyli cały sezon o podium. Nie zabrakło również debiutantów w klasie 420, którzy wcześniej rywalizowali w klasie Optimist.

Najmłodsi windsurferzy w klasach Bic Techno 4.0 i 6.0 mieli okazję poćwiczyć zwroty na naszym jeziorze gdzie jedno jest pewne, każdy szkwał to zmiana wiatru. Oczywiście technika zwrotów wraz ze zmianami wiatru, rodem z klasy Optimist nie jest najlepszym rozwiązaniem w windsurfingu. Tutaj im mniej zwrotów tym zazwyczaj lepiej:)

Powrót do przeszłości

W sobotę mieliśmy wyścigi Old Boy’ów na Optimistach i wieczorne party, które było okazją do zaprezentowania namiastki projektu, nad którym pomalutku pracuję czyli archiwizacją i digitalizacją materiałów archiwalnych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żeglarstwie, Baza Mrągowo i jej wychowanków.

Zdjęcia

Galerie ze zdjęciami podzielę na działy tematyczne, bo było tego sporo i nie ma sensu wrzucać wszystkiego do jednego worka. To nie są wszystkie zdjęcia, więcej znajdziecie pewnie na stronie MOS Mrągowo – https://mosmragowo.pl/

 

Windsurfing

Więcej zdjęć na stronie MOS Mrągowo.

420 / Optimist

Więcej zdjęć na stronie MOS Mrągowo.

Zakończenie regat

 

Party

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *