HBO Game of Thrones – edycja I

Aplikacja

HBO Polska

18/04/2011

Przemysław Trepka - Designer Jarek Wąsowski - Developer Alicja Waśniewska - Copy

Facebook, Aplikacja na fb,

Premiera pierwszego sezonu Gry o tron w HBO była ważnym wydarzeniem dla sieci telewizyjnej.

Pierwsza koncepcja aplikacji

Pierwsze szkice koncepcji dla aplikacji Gry o Tron na Facebooku.

The Challenge

Naszym zadaniem było przyciągnięcie przed telewizory fanów serii fantasy “Gra o tron”. W tym celu opracowaliśmy koncepcję i zrealizowaliśmy konkurs dla fanów. Stworzyliśmy aplikację osadzoną na Facebooku oraz dedykowanym minisite.
Celem była aktywizacja fanów i promocja serialu, który miał zadebiutować na antenie
HBO.

Zadaniem graczy było m.in. odpowiadanie na pytania dotyczące kolejnych odcinków produkcji. Pytania związane z akcją były przygotowywane z wyprzedzeniem przed premierami odcinków tak, aby już w kilka minut po emisji fani serii mogli zasiąść przed komputerem i podjąć wyzwanie. Dodatkowe punkty przyznawane były za zapraszanie nowych graczy i wypełnianie zadań specjalnych. Nagrodami dla najlepszych graczy były serialowe gadżety, w tym między innymi rodowe koszulki.

Press release

Szanowni Państwo,

już w kwietniu w Polsce pojawi się serial produkcji HBO Gra o tron na podstawie bestsellerowej powieści fantasy George’a R.R. Martina. Amerykańska premiera serialu przewidziana jest na 17 kwietnia.

Wyprodukowany przez HBO serial Gra o tron powstał na podstawie bestsellerowej sagi fantasy George’a R.R. Martina Pieśni lodu i ognia, której pierwszą częścią jest Gra o tron. Autor sagi, uznany przez magazyn Time za mistrza gatunku fantasy, jest jednocześnie członkiem ekipy współproducentów wykonawczych i scenarzystów serialu.

Serial opowiada o krainie, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Dwie potężne rodziny są uwikłane w śmiertelną grę, w której stawką jest panowanie nad Siedmioma Królestwami Westeros. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czteroma stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje.

Gra o tron to powieść fantasy, której głównym wątkiem jest walka o władzę” – mówi George R.R. Martin. “Walka to nie tylko rozgrywki polityczne. Przenosi się na różne płaszczyzny i dotyka takich kwestii, jak lojalność, pożądanie, obsesje erotyczne, pragnienia, nieposłuszeństwo i historia. W świecie sagi gra o tron jest walką na śmierć i życie. Nie ma w niej miejsca na honor i litość.”

Producentami wykonawczymi i scenarzystami serialu są David Benioff i D.B. Weiss. Zdjęcia zostały zrealizowane w Paint Hall Studio w Belfaście oraz na planach w Irlandii Północnej i na Malcie.

Premiera dziesięciu odcinków serialu Gra o tron odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w niedzielę, 17 kwietnia w HBO. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial już w kwietniu, po premierze amerykańskiej, również w HBO.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Niburska
Menedżer ds. Public Relations
HBO Polska