Design

Zagraj u Kuby (Wojewódzkiego)

Kuba Wojewódzki

05/12/2012

The Next Step

Branding, Webdesign Art Direction, Social Media

Idea & Koncept

Przygotowaliśmy projekt wspomagający promocję nowych muzycznych talentów. Witryna wspomagała dobór artystów do znanego show Kuby Wojewódzkiego. Na stronie zgłaszać się mogły amatorskie zespoły, a wszyscy odwiedzający mogli oddawać na nie głosy. Najlepsi wystąpili w programie telewizyjnym.

188 000 użytkowników wzięło udział w projekcie Zagraj u Kuby.

Promocja nieznanych grup to mój prywatny rozrachunek z przeszłością. Z czasami kiedy sam byłem młodym muzykiem, a wszyscy mieli nas w dupie. Co tydzień dostajemy dziesiątki płyt z nowymi nazwami i nowymi nagraniami. Nie wszystkich jesteśmy w stanie zaprosić. Stąd pomysł tej strony.

Kuba WojewódzkiShowman

Web App

Pomimo niewielkich nakładów na promocję, akcja rozeszła się sporym echem wśród młodych wykonawców, którzy nie tylko licznie zgłaszali się do projektu, ale też mobilizowali swoich słuchaczy do oddawania głosów. Pozwoliło to wygenerować szum, który jeszcze bardziej zwiększył popularność telewizyjnego show.
O projekcie pisały między innymi Wirtualne Media.

„Zgłaszajcie się, hałasujcie, pokazujcie, napinajcie i zaznaczajcie swoją obecność. Najciekawszych zaproszę do studia mojego programu na występ.”