Nikon Polska

Nikon Polska ImageNikon Polska ImageNikon Polska ImageNikon Polska Image

W 2010 roku rozpoczęliśmy pracę dla Nikon Polska w obszarze digital. Agencja Walk odpowiadała za działania PR, ATL i BTL. Ja wraz z moim zespołem budowaliśmy wizerunek marki w Internecie. Nie wiele marek miało jeszcze wtedy social media i zdecydowanie byliśmy jednymi z pierwszych, którzy produkowali aplikacje pod fb.
Wielokanałowa współpraca z Nikon Polska obejmowała kompleksową obsługę w social media – od strategii po monitoring efektów. Odpowiadaliśmy za komunikację i promocję na Facebooku, Twitterze, YouTube, Flickr, a także za współpracę z blogerami.

43 000 fanów miał prowadzony przez nas fanpage Nikon Polska. Dziś funkcjonuje jako Facebook Global Page z lokalną wersją językową.

W ramach współpracy przygotowywaliśmy okolicznościowe aplikacje. Jedna z nich nawiązywała do przedświątecznej atmosfery i prezentowała św. Mikołaja, a zadaniem użytkowników było zrobienie mu zdjęcia.

Byliśmy odpowiedzialni za kreację i dystrybucję newslettera Nikon Polska, w których zebrane były najbardziej interesujące treści dla entuzjastów fotografii.

Wspieraliśmy także komunikację Akademii Nikona na Facebooku, blogach, a także przy kampaniach reklamowych w Google.

Dla witryny Szeroki Kadr powiązanej z marką Nikon Polska wykonaliśmy kompleksowy audyt SEO.

Client:
Nikon Polska
Date:
11 - 03 - 2011
Location:
Polska
Author:
Aleksander Grynis / The Next Step
View Project